Mitolojik Tanrılar İle Evlerimizi Güzelleştirme Zamanı

Efsaneler konu itibarıyla tanrıları, soylu kişileri asilleri kahramanları ve doğaüstü varlıkları konu alan anlatılardır. Mitoloji de Eski Yunan’da “geçmişte söylenenlerin tekrar edilmesi” gibi bir anlam barındırmaktayken zamanla Batı dillerinde efsane anlamı kazanmıştır. Çağdaş kullanımda, mitoloji ya belirli bir din veya kültürdeki mitlerin bütününü tanımlar ya da mitlerin incelenmesi, yorumlanması, mit sözcüğü gerçekte doğru olmayan bir hikaye veya anlatı için tercih edilir ve çoğunlukla bir yanlışlık, doğru olmayan unsur vurgusu barındırır.

kanvas tablolar

kanvas tablolar

Çoğu dinde mitolojinin çok önemli ve öncelikli bir yeri bulunur. Yunan mitolojisi, Yunan tanrıları, tanrıçaları ve kahramanları hakkındaki hikayeler den oluşan sözlü edebiyatla yaratılmış ve yaygınlaşmış bir mitolojidir. Günümüzde de hala izlerini süren mitolojik tanrılar inanan kişiler tarafından önem arz etmektedir. Ve bu tanrıları evlerinde bulundurarak kendilerine huzur verdiğine inanan kişiler için olmazsa olmaz tanrılar kanvas tablolar ile evlerinizde yerlerini alınca ev dekorasyonunuza da şıklık katacak. Yunan Tanrılarının her biri Romalılar tarafından kabul görmüş ve farklı isimler kullanılmıştır. Yunan mitolojisindeki efsaneler de çoğu eski Yunan tanrıları insan şeklindedir. Yunan tanrılarının yaratılış hikayeleri olabilir ama onlar yaşlanmazlar. Tanrılar neredeyse tüm hastalıklara dirençlidir. Ayrıca görünmez olabilir, uzak zamanları çok kısa sürede seyahat edebilir, haberleri olup olmadan insanlarla konuşabilirler. Her tanrının ayrı bir görünüşü, ilgi alanı, kişiliği ve uzmanlık alanı vardır. Bu özellikler yöresel olarak da değişebilir. Günümüzde adından en çok bahsettiren -veya en çok tanınan diye bahsetmem de doğru olur- Eros yani Aşk Tanrısı  Yunan mitolojisinde aşk kölesidir. Eros gibi birçok mitolojik tanrı varlığına inanan kişiler bu tanrıları kanvas tablolar ile evlerine taşıyorlar. Birden faza tanrıçayı bir arada görmek isteyen kişiler ise parçalı tablo ile istedikleri görüntüyü yakalıyorlar. Kanvas tablo modelleri günümüzde hemen hemen bütün dekorasyon mağazalarında yerlerini alıyorlar. Evlerimize kattığı şıklığın yanı sıra görenleri kıskandıracak bu tablo modelleri oldukça uygun fiyatla evlerimize taşınıyor. Kanvas tablo fiyatları da merak edenler için söylemem gerekirse oldukça uygun, yani sahip olmak isteyen herkesin ulaşabileceği uygunlukta.

Bir önceki yazımız olan Bir Binadan Daha Fazlası Galata Kulesi Evlerinize Konuk Oluyor başlıklı makalemizde kanvas tablo, kanvas tablo fiyatları ve kanvas tablo modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Tablo Etiketler : , , , .
spyder jacket arcteryx outlet custom new era caps 59fifty mulberry sale cheap toms cheap new balance 574 cheap toms new era fitted hats for babies new era cap new era 5950 caps new era wholesale hats new era nfl hats reebok